• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

В Україні змінили правила дорожнього руху

Реклама на dsnews.ua

Відповідно до нової редакції правил дорожнього руху, відтепер велосипедистам дозволяється рухатися в смузі для маршрутних транспортних засобів, а при необхідності зупинитися

Про внесені зміни Кабміном до ПДР повідомив нардеп Олексій Гончаренко на своїй сторінці в Telegram, передає "ДС".

"З метою розвитку велосипедної інфраструктури та зменшення травматизму серед велосипедистів проект пропонує дозволити рух велосипедистів смугою руху для маршрутних транспортних засобів", — йдеться в пояснювальній записці.

Також віднині знак, що позначає смугу для руху маршрутних транспортних засобів, не вимагає додаткової таблички "для велосипедистів".

Крім того, для підвищення безпеки відтепер водії та пасажири таксі, а також інструктори з водіння зобовʼязані використовувати ремені безпеки. Єдиний виняток — водії та пасажири з інвалідністю, фізіологічні особливості яких роблять користування ременями безпеки неможливим.

Для підвищення безпеки пішоходів, в темний час доби вони обовʼязково мають використовувати світлоповертальні елементи на одязі або жилети зі світлоповертальними елементами. 

Також піддався змінам один з дорожніх знаків — 1.40 "Кінець дороги з удосконаленим покриттям". У новому варіанті на знаку дорога буде зображена горизонтально, і над нею зʼявиться силует автомобіля. Назва знака зміниться на "Зміна покриття". 

При цьому з 1 жовтня 2020 року водії в Україні мають дотримуватися правила їзди з включеними фарами або увімкненими ходовими вогнями поза населеними пунктами.

    Реклама на dsnews.ua