• USD 27.2
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

В Україні знімуть фільм за культовим романом Любка Дереша

В Україні розпочато девелопмент кінопроекту "Трохи пітьми або На краю світу" за мотивами однойменної книги культового українського письменника Любка Дереша. Вже наприкінці жовтня цього року команда проєкту планує приступити до зйомок тізера майбутньої картини

Реклама на dsnews.ua

Кінопроєкт створюється за підтримки Українського культурного фонду. Вихід в прокат повнометражного фільму "Трохи пітьми або На краю світу" планується в 2023 році.

Фільм "Трохи пітьми або На краю світу" стане безпосереднім авторським відтворенням популярного твору української літератури, а саме — п’ятого роману Любка Дереша. Це поєднання психологічної драми, внутрішнього переродження героїв, потойбічних сил, альтернативної музики, містики та субкультур. А ще — яскрава й плідна синергія модної української літератури та кінематографа.

Згідно з сюжетом, на фестиваль самогубців в Карпати приїжджають шестеро майбутніх мерців. Усі вони мають власні причини вкоротити собі віку. Під час фестивалю кожному з них належить пережити внутрішнє переродження. Мазохістка, екстрасенс, програміст, двоє дівчат-наркоманок, та панк з глибокою душевною травмою беруть участь у сеансі шаманського зцілення, який призводить до несподіваного фіналу.

Стрічка є першою повнометражною екранізацією роману Любка Дереша, тож він висловив особисте побажання допомогти авторам проєкту і проробити драматургію майбутнього кіносценарію.

"Коли я писав роман "Трохи пітьми", я мав ясне відчуття візуальності цієї історії, і багато сцен одразу ж писалися так, як вони б могли виглядати у кіно. Зараз, пʼятнадцять років потому, здається, є можливість ці непевні надії втілити в життя. Я відчуваю відкритість режисера і продюсера до співпраці, і, сподіваюся, ми зможемо вибудувати захоплюючу історію на основі книжки. Наразі процес іде довкола базових сценарних елементів, ми з режисером співставляємо свої бачення фільму і шукаємо найбільш ефектного способу передачі духу і настрою книжки через кінодраматургію", — розповів Дереш.

Тираж роману "Трохи пітьми або На краю світу" складає понад 20 000 екземплярів. Роман "Трохи пітьми або На краю світу" потрапив до трійки найкращих книжок конкурсу "Книжка року" Бі-Бі-Сі у 2007 році. Також в 2017-му продюсерка кінопроєкту "Трохи пітьми або На краю світу" Вероніка Крижна вже мала досвід екранізації короткометражного фільму "Намір" за однойменним романом Любка Дереша, світова прем’єра якого відбулась на 47-му Київському Міжнародному кінофестивалю "Молодість", отримавши схвальні відгуки від кіноспільноти та високу зацікавленість від цільової аудиторії фільму, які не закінчується до теперішнього часу.

Один із найвідоміших сучасних українських письменників, прозаїк, есеїст, сценарист, лектор, куратор, розробник інноваційних підходів у творчості, що глибоко вивчає психологію творчості, Дереш, зокрема досліджує тему екзистенційної кризи у творчих особистостей і способи виходу з неї.-Дереш видає свої книги з 2001 року, маючи велику кількість шанувальників. Книжки Любка Дереша перекладались на 7 мов світу, видавались у Німеччині, Італії, Франції, Польщі, Сербії, Болгарії, Вірменії.

    Реклама на dsnews.ua