• USD 28.3
  • EUR 33
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

В "Укрзалізниці" відповіли на вимогу поліції платити гроші за охорону поїздів

Реклама на dsnews.ua

Поліція має безкоштовно охороняти потяги, оскільки у вартість проїзду включені податки, на які утримуються правоохоронні органи

Про це написав у своєму Facebook член наглядової ради "Укрзалізниці" Сергій Лещенко, передає "ДС".

Він звернув увагу, що транспортна міліція не супроводжує потяги з 2012 року. Вона була остаточно ліквідована в 2015 році. І відновлення цього підрозділу входить в компетенцію не "Укрзалізниці", а народних депутатів.

"УЗ" тривалий час намагається залучити представників поліції для присутності в потягах з метою забезпечення громадського порядку. Водночас поліція наполягає на тому, щоб такі послуги надавалися платно і трактувалися не як забезпечення громадського порядку, а як охорона. В масштабах УЗ це додаткові 250 мільйонів гривень щороку — нагадаю, без жодної компенсації збитків пасажирських перевезень", — підкреслив Лещенко.

За його словами, пасажири платять близько 2 млрд грн ПДВ в рік.

"З цих податків утримується поліція, тому цілком логічно, щоб гроші платників податків ішли на забезпечення громадського порядку цих самих платників податків в тому числі у потягах — силами Національної поліції України", — додав він.

Як повідомляла "ДС", 31 липня в поїзді "Київ-Маріуполь" чоловік напав на жінку, побив і намагався зґвалтувати в присутності її 7-річного сина.

Тричі судимий уродженець Запоріжжя Віталій Рудзько, який підозрюється в нападі, був затриманий і заарештований на 60 днів без права виходу під заставу.

    Реклама на dsnews.ua