• USD 26.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

У ЗСУ планують незабаром скасувати обмеження для жінок, – радниця головнокомандувача

В Україні все ще існують законодавчі обмеження щодо обіймання посад у Збройних силах України жінками, але невдовзі їх планують скасувати

В Україні все ще є обмеження щодо обіймання посад у ЗСУ
В Україні все ще є обмеження щодо обіймання посад у ЗСУ / Міністерство оборони України
Реклама на dsnews.ua

Про це заявила радниця головнокомандувача ЗСУ з гендерних питань Вікторія Арнаутова в ефірі "Радіо Свобода", передає "ДС".

"Залишається декілька посад у Військово-морських силах щодо жінок… Але ми зараз проводимо роботу, і я думаю, що протягом місяця-двох всі обмеження будуть скасовані", — сказала Арнаутова.

На уточнення, про які саме посади йдеться, вона зазначила, що про бойові.

"Посади на кораблях та інші посади, які пов’язані з отруйними, вибуховими речовинами. Тут логіка така (щодо зняття обмежень — ред.) — це не означає, що ми хочемо загнати жінок на ці посади. Це такі міжнародні підходи: у законодавстві не має бути жодних обмежень для будь-кого. Коли в нас є ці обмеження, то виходить, що ми не дозволяємо жінці самостійно ухвалювати рішення щодо своєї долі, об’єктивізуємо її", — пояснила радниця.

Вона нагадала, що нині в ЗСУ служить близько 50 тисяч жінок (військових і цивільних).

Як писала "ДС", за даними Мінветеранів, абсолютна більшість жінок, які після служби отримали статус ветеранів війни на Донбасі, залишаються працювати у підрозділах Збройних сил України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua