• USD 27.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

У Запорізькій області викрили сепаратистів, які агітували за відродження СРСР (ФОТО)

Реклама на dsnews.ua

Служба безпеки України припинила діяльність осередку проросійських сепаратистів, які пропагували ідею відродження СРСР

Про це йдеться у повідомленні пресслужби СБУ, передає "ДС".

За даними слідства, учасники групи входили до одного з проросійських радикальних рухів, який виступає за "відродження оновлених республік СРСР".

"За задумом замовників, фігуранти мали агітувати населення за повернення у "правове поле СРСР". Потім вони планували сформувати органи радянської держвлади через процедуру так званого "народовладдя", — кажуть у відомстві.

Фігуранти мали агітувати за повернення у "правове поле СРСР"
Фігуранти мали агітувати за повернення у "правове поле СРСР"

Слідчі встановили, що підозрювані хочуть провести фейкові "всесоюзні вибори" для створення альтернативних органів управління всіх рівнів. Кінцевою метою було відновлення СРСР через проведення "відкритого волевиявлення народу", а офіційні органи влади України мали скласти повноваження на користь новообраної "радянської влади".

"Виконуючи інструкції кураторів з РФ, фігуранти мали звернутися до органів влади з офіційними заявами про нібито бажання громадян відновити Українську РСР. Співробітники СБУ задокументували, що організатор українського осередку руху звернулась з офіційною заявою до державних органів влади щодо відкриття в одному із селищ Запоріжжя виборчої дільниці для проведення фейкового волевиявлення. Вона також вимагала фінансування за рахунок місцевого бюджету", — зазначили у спецслужбі.

Під час обшуку вдома у фігурантки вилучили комп'ютерну техніку, агітаційні матеріали та документацію
Під час обшуку вдома у фігурантки вилучили комп'ютерну техніку, агітаційні матеріали та документацію

Під час обшуку вдома у фігурантки вилучили комп'ютерну техніку, агітаційні матеріали та документацію з підтвердженням злочинної діяльності.

Справу розслідують за ч. 1 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) Кримінального кодексу України.

Як писала "ДС", СБУ блокувала діяльність міжрегіональної мережі агітаторів, які поширювали через інтернет заклики до порушення територіальної цілісності України та захоплення державної влади.

    Реклама на dsnews.ua