• USD 28.2
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Вакцина, яку Україна придбала у китайців, показує ефективність менше 60%, — ЗМІ

Реклама на dsnews.ua

Результати клінічних випробувань у Бразилії вакцини від коронавірусу Coronavac, яка була розроблена китайською лабораторією Sinovac, показали середній показник ефективності нижче від 60%

Про це повідомляє інформаційний портал UOL з посиланням на два джерела у Національному агентстві нагляду за здоровʼям в Бразилії (Anvisa), передає "ДС".

Офіційні результати дослідження будуть опубліковані 12 січня.

Раніше у Всесвітній організації охорони здоровʼя і бразильському Anvisa наголошували: щоб використовувати вакцину для імунізації населення, досить рівня ефективності 50%.

Результати третього етапу клінічного випробування вакцини Coronavac в Індонезії продемонстрували ефективність 65,3% порівняно з 91,25% під час аналогічного випробування в Туреччині.

Як писала "ДС", раніше вакцина проти COVID-19 виробництва китайської компанії Sinovac Biotech на пізніх стадіях випробувань в Бразилії показала ефективність 78%.

Зовсім інша ситуація у фармацевтичної компанії Pfizer, яка оголосила про 95-відсоткову ефективність вакцини від COVID-19, створеної спільно з BioNTech.

Вакцина Sinovac менш ефективна, ніж вакцини, розроблені Moderna Inc. і спільно Pfizer Inc. і BioNTech SE, але її можна зберігати в стандартному холодильнику, що спрощує і здешевлює транспортування і зберігання в менш розвинених країнах.

    Реклама на dsnews.ua