• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Вакцинація від COVID-19: Ляшко назвав можливі побічні ефекти

Головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко назвав можливі побічні ефекти, які можуть виникати після вакцинації від коронавірусу, і порадив звертатися до сімейного лікаря у разі їх появи

Віктор Ляшко
Віктор Ляшко
Реклама на dsnews.ua

Про це Ляшко заявив в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

Як пообіцяв головний державний санітарний лікар, Міністерство охорони здоровʼя буде повідомляти про всі випадки несприятливих подій після вакцинації від коронавірусу в Україні.

"Коли ми говоримо про несприятливі події після імунізації, це не означає, що це несприятлива подія внаслідок імунізації. Ми будемо повідомляти про всі несприятливі події, які виникають", — сказав він.

За словами санлікаря, після вакцинації від коронавірусу можуть виникати такі побічні ефекти:

  • почервоніння в місці уколу;
  • незначне підвищення температури;
  • поява папул у місці інʼєкції.

"Але є і більш серйозні. Ці, що я зараз назвав, зустрічаються у 5-7% від кількості провакцинованих, але є випадки й анафілактичних шоків, які трапляються 4 випадки на мільйон. В Україні поки немає (випадків анафілактичного шоку — "ДС")", — додав Ляшко.

Нагадаємо, 25 лютого COVID-вакцинація стартувала у всіх областях України. У перший день вакцинації, 24 лютого, зробили усього 159 щеплень.

Як писала "ДС", глава Мінцифри Михайло Федоров заявив, що українці зможуть записатися в чергу на вакцинацію від коронавірусу через додаток або сайт державних послуг "Дія". Опція стане доступна з наступного тижня.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua