• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Вакцинація проти коронавірусу: в МОЗ спрогнозували, скільки зберігатиметься імунітет

Реклама на dsnews.ua

У людей, які вакцинуються від коронавірусу, імунітет орієнтовно може зберігатися щонайменше 6-9 місяців

Про це заявив головний державний санітарний лікар України, заступник міністра охорони здоровʼя Віктор Ляшко, інформує "ДС".

За його словами, після повного курсу вакцинації організм дає імунну відповідь на збудника, формуючи антитіла. Вони можуть зникати, але в організмі тривалий час буде зберігатися цей імунітет, забезпечувати захист від зараження коронавірусом.

"Я хочу, щоб вона (вакцина від коронавірусу, — прим. "ДС") прийшла якомога швидше, але не все залежить від мене… Зараз говорити про тривалість імунітету рано, але вона буде щонайменше на 6-9 місяців. Але, я думаю, вона буде значно більше тримати. Питання в тому, що наявність антитіл, які після комплексу щеплень, котрий проводиться, бо зараз всі вакцини, які наближаються до реєстрації, вони передбачають двократне введення. Тобто треба зробити одне щеплення, потім за три тижні — друге. Тому формуються потім антитіла, які показують, що є імунна відповідь. Після цього антитіла зникають, але це не означає, що не буде в організмі імунної відповіді, й він досить довго ще на клітинному рівні буде памʼятати коронавірус як інфекційний збудник, тому імунітет буде триматися довше, аніж три місяці", — сказав Ляшко в інтервʼю ТСН.ua.

Він також нагадав, що Україна в межах глобального механізму з доступу до вакцин від коронавірусу COVAX отримає понад 8 мільйонів доз вакцин.

Паралельно МОЗ веде перемовини з іншими виробниками про можливість закупівлі вакцини. Проте, як наголосив Віктор Ляшко, про закупівлю російської вакцини не йдеться взагалі.

Раніше повідомлялося, що вакцина від коронавірусу в рамках ініціативи COVAX може зʼявитися в Україні вже з 1 березня 2021 року.

    Реклама на dsnews.ua