• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Ватикан може канонізувати программіста- "міленіала"

Реклама на dsnews.ua

Ватикан вивчає питання канонізації італійського програміста Карло Акутіса, який помер від лейкемії в 2006 році у віці 15 років, та відомий своєю допомогою церкви та людям. Акутіс вже отримав прізвисько "святий покровитель інтернету"

У суботу в базиліці Святого Франциска Ассизького в місті Ассізі пройшла церемонія, на якій Акутіс був зарахований до лику блаженних, що є останнім статусом перед святістю, інформує "ДС" з посиланням на ВВС.

Цремонія беатифікації італійського программістп Карло Акутіса
Цремонія беатифікації італійського программістп Карло Акутіса

Акутіс встав на шлях святості після того, як Ватикан ухвалив, що він чудесним чином врятував життя іншому хлопчикові. Церква стверджувала, що в 2013 році він нібито клопотав з небес, щоб вилікувати бразильського хлопчика, який страждав на рідкісну хворобу підшлункової залози.

Італійський підліток відомий тим, що він використовував інтернет для поширення своєї віри. Крім того, він записував в інтернеті передбачувані чудеса і допомагав запускати вебсайти католицьких організацій.

Щоб Акутіс став святим, Ватикану потрібно підтвердити знов друге знамено, створене від його імені. Однак варто зазначити, що Папа Франциск раніше відмовлявся від цієї вимоги.

Акутіс народився в Лондоні в травні 1991 року в родині італійців. Сім'я незабаром переїхала в Мілан, і він провів більшу частину свого життя в місті.

Підліток захоплювався комп'ютерами і навчився програмувати в молодому віці. Акутіс займався веб-сайтами місцевих католицьких організацій, а також створив кілька власних.

Підліток також займався благодійністю і витрачав власні гроші на допомогу малозабезпеченим людям у своєму районі. Ще він був волонтером у благодійній їдальні в Мілані.

Як відомо, на шляху до святості в католицькій церкві потрібно пройти кілька кроків.

1) Зазвичай процес перетворення людини в святого починається не раніше ніж через п'ять років після його смерті. Але при деяких обставинах Папа Римський може відмовитися від цього періоду очікування.

2) Потім можна почати розслідування, щоб побачити, прожив людина своє життя з достатньою святістю. Збираються докази, і якщо це питання доведений, людини називають "слугою Бога".

3) Відділ, який дає рекомендації Папі про святих, ретельно досліджує докази "героїчної чесноти". Питання підтверджений, справа передається понтифіку, який вирішує, прожив людина життя, повну "героїчної чесноти". У такому випадку його можна назвати преподобним.

4) Наступна стадія, беатифікація, вимагає, щоб диво було приписано молитвам, зверненим до людини після його смерті. Випадки дива повинні бути "підтверджені" доказами, перш ніж вони будуть визнані. Після беатифікації кандидату присвоюється титул "блаженний".

5) Канонізація — останній крок в оголошенні померлого святим. Щоб досягти цієї стадії, потрібно, щоб людині було приписано друге диво.

    Реклама на dsnews.ua