• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Вчені сказали, що ускладнює боротьбу з коронавірусом

Реклама на dsnews.ua

Боротьбу з пандемією коронавірусної інфекції ускладнює те, що нею можуть інфікуватися тварини

Про це йдеться в дослідженні Центру геномної регуляції (CRG) в Барселоні, результати якого опубліковані в науковому виданні PLOS Computational Biology, повідомляє "ДС" з посиланням на "Громадське".

Так, провідний автор проекту, директор CRG, професор Луїс Серрано зазначає, що через прискорені темпи поширення інфекції в світі вченим варто зʼясувати, які види тварин можуть серйозно ускладнити профілактичні заходи боротьби з COVID-19 і яким чином.

«Наша розробка допомагає знайти ключ до розвʼязання цієї проблеми, оскільки знання того, чому норки стають природнимрезервуаром для коронавірусу, а щурі ні — дуже важливо зараз. Ймовірно, ті тварини, які часто контактують з людьми й живуть скупчено більш небезпечні в плані сприйняття COVID-19, ніж ті, що живуть вільно», — зазначає він.

До групи особливо чутливих до коронавірусу тварин дослідники включили, зокрема, тхорів. У Європі та США на норкових фермах зафіксовані спалахи коронавірусу. Трохи менш схильні до зараження COVID-19 коти, собаки, деякі екзотичні гризуни.

Качки, кури, щури, миші, свині мають слабку сприйнятливість, як запевняють іспанські вчені, або ж повністю захищені від коронавірусу.

За даними Worldometers, в світі підтверджено 72 400 912 випадків зараження коронавірусом, помер 1 616 081 чоловік. Лідерами за кількістю хворих і померлих є США, Індія і Бразилія.

    Реклама на dsnews.ua