• USD 28.2
  • EUR 33.1
  • GBP 36.1
Спецпроєкти

Вчені США назвали важке ускладнення після коронавірусу

Реклама на dsnews.ua

Коронавірусна інфекція може призвести до погіршення когнітивних функцій людини і навіть втрати пам'яті

Про це йдеться у статті доцента психології Мічиганського університету Наталії С. Тронсон, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

Так, проаналізувавши дані про симптоми і вплив на здоров'я пацієнтів, що перенесли COVID-19, дослідниця прийшла до висновку, що ця хвороба може бути дуже небезпечною для роботи мозку людини. Крім очевидних неврологічних симптомів, начебто втрати нюху і бредового розладу, які з'являються під час зараження, вчені виділяють і довгострокові наслідки COVID-19 у вигляді синдрому хронічної втоми, а також синдрому Гійєна-Барре (рідкісний стан, при якому імунна система людини вражає власні периферичні нерви).

Тронсон вважає, що неврологічні зміни після COVID-19 можуть бути викликані безпосередньою дією вірусу на тканини мозку, а також зараження епітеліальних клітин і серцево-судинної системи. За її словами, коронавірус може порушувати роботу нейроімунних клітин, які забезпечують мозок енергією і відповідають за обробку сигналів про запалення в організмі. Це, в свою чергу, призводить до серйозних захворювань мозку.

Через масовий викид сигналів про запалення при COVID-19 може підвищуватися ризик зниження когнітивних функцій і розвитку різних станів деменції, включаючи хворобу Альцгеймера протягом старіння організму.

Дослідниця переконана, що COVID-19 «буде впливати на здоров'я і благополуччя людей ще довго після того, як пандемія закінчиться». Тому подібні дослідження довгострокових ефектів коронавірусу на здоров'я людини вкрай важливі.

Незважаючи на докази впливу коронавірусу на нейроімунні клітини, вченим потрібні додаткові дослідження для підтвердження впливу цього вірусу на подальший розвиток проблем з мозком.

Зазначимо, у світі підтверджено 19 936 547 випадків коронавірусу, з них 732 467 — летальні. Лідирують за кількістю заражень і смертей США і Бразилія.

    Реклама на dsnews.ua