• USD 29
  • EUR 32.3
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Вчені з'ясували, що вакцина проти COVID-19 може захищати також від інших захворювань

Американські вчені з Північно-Західного університету (Northwestern Medicine) досліджували плазму ввели вакцину від COVID-19, для того, щоб оцінити ймовірність перехресного імунітету з іншими коронавірусами

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Результаты опубликованы на сайте News-medical, передает "ДС".

Так, вчені дослідили плазму вакцинованих від COVID-19, для того, щоб оцінити ймовірність перехресного імунітету з іншими коронавірусами, зокрема з: 

  • Сарбековірусом зокрема штамом SARS-CoV-1, який у 2003 році призвів до спалаху гострого респіраторного синдрому (SARS).
  • Ембековірусом, який призводить до спалаху сезонної застуди OC43.
  • Мербековірусом, відповідальним за близькосхідний респіраторний синдром (MERS).

Дослідження показало, що плазма людей, вакцинованих проти SARS-CoV-2, виробляла антитіла, які забезпечували захист проти SARS-CoV-1 і коронавірусу звичайної застуди (OC43). Вчені також встановили, що миші, імунізовані вакциною проти SARS-CoV-1, розробленою в 2004 році, дали імунну відповідь проти SARS-CoV-2 (COVID-19). Також за даними науковців, коронавірусні інфекції, якими хворіла людина, можуть захистити від подальших захворювань, викликаних іншими коронавірусами.

"Ми досліджували те, коли людина заразилась одним коронавірусом, то чи може у неї бути перехресний імунітет від іншого. І наше дослідження показало, що так", — сказав доцент кафедри мікробіології та імунології Медичної школи Файнберга Північно-Західного університету Пабло Пеналоза-Макмастер. 

Дослідження також показало, що миші, які були імунізовані вакциною проти COVID-19, а потім зазнали впливу коронавірусу застуди (HCoV-OC43), були вже менше захищені від цього вірусу. Причина, як пояснюють вчені, полягає в тому, що SARS-CoV-1 і SARS-CoV-2 — генетично схожі один на одного, тоді як коронавірус застуди відрізняється від SARS-CoV-2.

"Поки коронавіруси були схожими більш ніж на 70%, миші були захищеними. Але якби вони зазнали впливу коронавірусів зовсім іншого сімейства, вакцини могли б забезпечити менший захист", — йдеться у дослідженні. 

Як повідомляла "ДС", вчені зі США встановили, що коронавірус викликає когнітивні розлади навіть через місяці після хвороби. Люди страждають на проблеми з пам'яттю, багатозадачністю, швидкістю обробки інформації та фокусуванням.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua