• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Вербувальники заманюють шахтарів з ОРДЛО до Росії , — представник омбудсмена

Реклама на dsnews.ua

Шахтарів з окупованих територій Донецької та Луганської областей рекрутують для роботи в Росії на тлі закриття кількох десятків шахт

Про це повідомив у Facebook представник уповноваженого з прав людини Верховної Ради в Донецькій і Луганській областях Павло Лисянський, передає "ДС".

За його інформацією, на окупованій території Донбасу працюють рекрути з Росії, які набирають шахтарів на роботу в Кемеровську та Ростовську області, Хабаровський край. Обов’язковою умовою є оформлення російських паспортів за спрощеною процедурою, стверджує Лисянський.

"Нагадаю, що цього року в ОРЛО окупаційні адміністрації РФ закрили 19 шахт, а в ОРДО — 22. В той же час почали посилено працювати рекрути з РФ. За нашою інформацією, на шахти РФ виїжджають цілі бригади шахтарів з ОРДЛО. Вони пояснюють це тим, що на шахтах РФ зарплатню виплачують більш-менш вчасно, тоді як окупанти в ОРДЛО багатьом шахтарям досі не погасили заборгованість. А виїхати на заробітки до інших країн під час пандемії практично неможливо", — пише представник омбудсмена.

Посилаючись на дані Східної правозахисної групи, Лисянський називає такі дії продуманою стратегією Росії.

"Окупаційні адміністрації РФ практично знищили вугільну промисловість в ОРДЛО, не залишаючи вибору шахтарям. В РФ на шахтах зарплатні низькі, порівнюючи їх з навантаженням та об’ємом роботи, та громадяни РФ, які працюють на тих шахтах, дуже часто протестують. Але РФ вирішила зробити таку конкуренцію за рахунок мешканців ОРДЛО, громадян України. Тобто шахти закрили, а працездатне населення інтегрували до себе на шахти", — зазначає він.

Як писала "ДС", Росія через складну економічну ситуацію планує звільнення кількох тисяч працівників в ОРДЛО, в першу чергу в "адміністраціях та інших структурах".

    Реклама на dsnews.ua