• USD 39.5
  • EUR 42.1
  • GBP 49.3
Спецпроєкти

Верховний суд відмовився "помилувати" антимайдановца "Топазу"

Реклама на dsnews.ua
Верховний суд України відмовився задовольнити касаційні скарги адвокатів антимайдановца Гната Кромского ("Топазу"), залишивши без змін вироки суду першої інстанції та апеляційного суду від 2018 року

Відповідна інформація вказана на порталу "Судова влада України". передає "ДС".

"3 грудня 2019 року колегія суддів Другої судової палати Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду залишила без задоволення касаційні скарги захисників Гната Кромского на вирок Київського районного суду р. Харкова від 30 січня 2018 року та ухвалу Апеляційного суду Харківської області від 12 липня 2018 року", - йдеться в повідомленні.

У відповідності з цими судовими рішеннями Кромской був визнаний винним у злочинах за ч. 1 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України), ч. 1 ст. 294 (масові заворушення), ч. 2 ст. 289 (незаконне заволодіння транспортним засобом) Кримінального кодексу України. Йому дали 8 років в'язниці з конфіскацією всього належного йому майна.

Суд першої інстанції встановив, що у лютому-березня 2014 року Кромской брав активну участь у проросійських масових заходах р. в Харкові, під час яких він відкрито і публічно не визнавав центральні органи влади України і бажав відділення Харківської області від України. В інтерв'ю одному з російських телеканалів закликав президента Російської Федерації до введення російських військ на територію України, повідомив сайт "112.ua".

Харків'янин Гнат Кромской був членом охорони "антимайдана" в Маріїнському парку в Києві. Став відомий за позывному "Топаз" після появи в інтернеті відео, знятого в таборі "антимайдана". Також він брав участь у захопленні будівлі Харківської ОДА 1 березня 2014 року, був активним учасником масових заворушеннях навесні 2014 року.

    Реклама на dsnews.ua