• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Верховний суд ухвалив рішення за позовом "підсанкційного" телеканалу ZIK

Верховний суд України ухвалив рішення за позовом телеканалу ZIK, проти якого були накладені санкції. Позов надійшов 12 лютого

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби суду, передає "ДС".

"12 лютого 2021 року в Касаційний адміністративний суд у складі Верховного суду надійшов позов від ТОВ "Телерадіокомпанія "Нові комунікації" до президента України, в якому позивач оскаржує указ президента України від 2 лютого 2021 року", — йдеться в повідомленні.

Йдеться про указ № 43/2021 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 лютого 2021" Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)".

"Постановою від 15 лютого 2021 року у справі № 9901/33/21 позовну заяву ТОВ залишено без руху і встановлено позивачеві строк із дня отримання цієї постанови для усунення недоліків", — інформує суд.

Рішення мотивоване тим, що кошти, перераховані позивачем на оплату судового збору, не надійшли на відповідний казначейський рахунок. Отже, телеканал повинен надати докази, що підтверджують зарахування коштів про сплату судового збору за подання позовної заяви.

Крім цього, позивач не надав суду докази, що підтверджують необхідність і доцільність залучення РНБО, Служби безпеки України, Верховної Ради до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський своїм указом ввів у дію рішення РНБО, яке на 5 років заборонило діяльність телеканалів, пов'язаних із нардепом ОПЗЖ Віктором Медведчуком, — "112 Україна", Newsone і ZIK. Крім телеканалів, під санкції потрапив нардеп Тарас Козак, який є їхнім формальним кінцевим бенефіціаром. З 19 членів Ради національної безпеки і оборони 17 проголосували "за", один утримався, один перебував у відрядженні. Згодом стало відомо, що утримався від голосування голова Верховної Ради Дмитро Разумков.

    Реклама на dsnews.ua