• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

"Вертодром Януковича" у Каневі перетворили на Центр авіації Нацполіції (ФОТО)

Національна поліція відкрила у Каневі Черкаської області Центр авіаційного забезпечення Нацполіції, що базується на гелікоптерному майданчику "Канів", який побудували під Євро-2012 для обслуговування владної верхівки часів колишнього президента Віктора Януковича

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні на сайті Міністерства внутрішніх справ, передає "ДС".

За словами очільника відомства Арсена Авакова, тут розташовані спеціалізовані вертольоти для потреб поліції та санавіації. Є також гелікоптерна група прикордонників, гвардійців та рятувальників. За необхідності вони всі працюють за спеціальним алгоритмом і допомагають одне одному. Саме цей майданчик буде обслуговувати Черкаську та Київську області.

Також він додав, що протягом 1,5 року борти по всій країні будуть розставлені на чергування таким чином, щоб забезпечувати транспортування хворих, трансплантологію, надзвичайні ситуації, військові та поліцейські потреби. 

"Ми розставимо гелікоптери по країні так, щоб вертолітна група системи авіаційної безпеки Міністерства внутрішніх справ взаємодіяла для допомоги людям по всій державі від питань медицини до надзвичайних ситуацій", – підкреслив Аваков. 

Як зазначається, на території 8,6 га закуплено та побудовано два додаткові ангари для авіації Нацполіції, а невдовзі буде збудовано готельний комплекс для потреб авіаційного персоналу. 

У свою чергу голова Національної поліції Ігор Клименко додав, що гелікоптери будуть задіяні для порятунку людей та проведення спецоперацій. 

Наразі на бойовому чергуванні на вертодромі в Каневі перебувають два вертольоти Airbus H145.

У 2012-2020 роках вертодром знаходився на балансі "Украероруху" і за цей час прийняв всього 66 гелікоптерів. У листопаді 2020 року "Украерорух" передав майданчик Національній поліції.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua