• USD 28.4
  • EUR 33.3
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Українцям, котрі в'їжджають із окупованої Донеччини, скоротили обсервацію з 14 до 3-5 днів

Реклама на dsnews.ua

Прибулі з непідконтрольної території через КПВВ "Новотроїцьке", в разі неможливості встановлення мобільного додатка "Дій вдома", вирушають на обсервацію, однак зараз вона триває не 14, а 3-5 днів

Про це в ефірі радіостанції «Голос Донбасу» розповіла монітор благодійного фонду «Право на захист» Анна Токарєва, передає "ДС".

При прибутті на український КПВВ людина повинна встановити додаток «Дій вдома», щоби мати можливість відправитися на самоізоляцію на підконтрольній владі території.

«Пенсіонери, які не мають смартфонів для установки такого додатка, вирушають на обсервацію. Але це вже не обов'язково 14 днів. Волонтери організації "Лікарі без кордонів" беруть у них тест на коронавірус, і коли тест показує негативний результат, громадян випускають із обсервації, і вони їдуть країною у своїх справах. Тобто обсервація може тривати 3-5 днів», — розповіла Токарєва.

Представниця благодійного фонду також зазначила, що на КПВВ «Новотроїцьке» ніхто з людей не залишається на ночівлю, якщо їм не вдалося проїхати на підконтрольну терористам «ДНР» територію. Зараз усіх людей, які очікують дозволу на включення до списків, відправляють до центру психологічної реабілітації в Дружковці.

Нагадаємо, «ДНР» здійснює пропуск тільки двічі на тиждень і тільки через пункт пропуску «Оленівка» під Донецьком, який з'єднано дорожнім коридором із українським КПВВ «Новотроїцьке». Бойовики повністю блокують роботу ще одного КПВВ в Донецькій області — «Мар'їнка».

    Реклама на dsnews.ua