• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Вибори у Держдуму РФ: в ОРДЛО почали масово роздавати російські паспорти

Служба безпеки України зафіксувала масову незаконну видачу паспортів Росії на тимчасово окупованих територіях України Донецької та Луганської областей

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби СБУ, передає "ДС".

Зазначається, що таким чином окупанти розраховують залучити до виборів якомога більше жителів тимчасово окупованих територій, тому з червня 2021 року, за прямими вказівками з РФ, примусове отримання російського громадянства йде прискореними темпами, повідомили в СБУ.

"Для забезпечення "запланованих" показників підтримки провладної партії "Единая Россия", куратори розпочали активніше видавати паспорти громадян РФ мешканцям окупованих територій", — йдеться у повідомленні.

У таких паспортах, як повідомляється, проставляють коди вигаданого підрозділу Міграційної служби Ростовської області. Прописка в такому документі також не вказується. Тож видані документи не дають права на соціальні та пенсійні виплати від країни-агресора і не роблять їх власників повноцінними громадянами РФ.

Співробітники СБУ встановили, що організатори планують забезпечити високу явку двома механізмами:

  • за сприяння пропутінської партії "Единая Россия", організують виїзд мешканців ОРДЛО для голосування у прикордонні міста Ростовської області РФ;
  • забезпечать можливість незаконного "електронного голосування", у тому числі на території "Л/ДНР".

Як повідомляла "ДС", 6 вересня "ДНР" опублікувала список виборчих дільниць Ростовської області, на яких жителі окремих районів Донецької області з російським громадянством зможуть проголосувати на виборах до Держдуми Росії.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua