• USD 28.3
  • EUR 33
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Вибух на Позняках: влада ухвалила остаточне рішення щодо подальшої долі будинку

Багатоповерховий житловий будинок на Позняках у Києві, де 21 червня стався потужний вибух, будуть зносити, однак перед цим його потрібно зміцнити для безпечного демонтажу

Будинок на столичних Позняках після вибуху
Будинок на столичних Позняках після вибуху
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомили у Київській міськдержадміністрації (КМДА), інформує "ДС".

За словами керівника управління з питань цивільного захисту Романа Ткачука, зараз фахівці розробляють проєкт для зміцнення будівлі, пише "Сьогодні". Паралельно із цим йде процес створення кріплення для неї. 

"Проєктувальники придумали спеціальну конструкцію, яка буде вставлятися всередину утвореного провалу в будинку, щоб зміцнити пошкоджені конструкції", — розповів Ткачук, додаючи, що це буде металева конструкція, за допомогою якої підіпруть 9-10 поверхи.

Також фахівці встановлять наскрізну металеву балку, щоб зафіксувати аварійні плити. "Після того, як кріплення буде встановлено на будівлі, почнеться процес винесення особистих речей мешканців з постраждалих квартир. Коли вони заберуть своє майно, почнемо розбирати будинок", — зазначив Ткачук.

За даними будівельної лабораторії, зараз пошкоджена будівля не руйнується — про це свідчать відповідні виміри.

Що стосується дат початку робіт зі зміцнення будинку та його демонтажу, то їх поки не називають — проєкт ще не затверджено. Мешканці будинку про плани влади знають. Вони кажуть, що 21 родина вже отримала сертифікати на нові квартири, 19 ще очікують на них. Також люди отримали компенсацію від влади.

Нагадаємо, вранці 21 червня у житловому багатоповерховому будинку на вул. Соломії Крушельницької в Києві стався вибух газу, внаслідок якого були зруйновані міжповерхові перекриття з 4-го по 7-й поверхи. Жертвами вибуху стали пʼятеро людей.

    Реклама на dsnews.ua