• USD 27.9
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Відомий український режисер відмовився від ордена, яким його нагородив Зеленський

Реклама на dsnews.ua

Український режисер Валентин Васянович відмовився від ордена "За заслуги" 3-го ступеня, який йому днями присудив президент Володимир Зеленський з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва

Таким чином режисер протестує проти генерування владою кримінальних проваджень проти більшості кіновиробників, котрі створювали українську кіноіндустрію останніми роками. Про це він повідомив виданню LB.ua, передає "ДС".

"Я не можу прийняти державну нагороду, якою мене відзначили… За дивним збігом обставин, ці "справи" переважно стосуються тих продакшнів, які представляли Україну на міжнародній арені. Я не можу приймати нагороду від тієї влади, яка однією рукою нагороджує "за значний особистий внесок у розвиток національної культури, вагомі творчі здобутки та високу професійну майстерність", а іншою — відкриває кримінальні провадження та займається переслідуванням. Це не політичне рішення. Це цехова солідарність та етика", — пояснив він.

Як зазначає видання, мова йде, зокрема, про кримінальне провадження, згадане у зверненні, опублікованому на сайті Держкіно перед другим туром 14-го державного конкурсу кінопроєктів. В ньому Держкіно просило експертів "при оцінюванні проєктів під час другого туру врахувати інформацію щодо наявності незакритих кримінальних проваджень щодо компаній (відповідно до звернень правоохоронних органів) та наявність незавершених та не зданих до Держкіно проєктів у попередніх роках". Йшлося про компанії "Трафік філмз", "Лаймове світло", "Артхаус трафік", ГО "Молодість" та інші.

Як відомо, Валентин Васянович – кінорежисер, автор ігрових фільмів "Атлантида", "Рівень чорного" та документального "Присмерку", оператор стрічки "Племʼя" Мирослава Слабошпицького.

Нагадаємо, у 2019 році "Атлантида" перемогла в конкурсній програмі "Горизонти" Венеційського кінофестивалю і цього року висунута Україною на "Оскар" у категорії "Найкращий міжнародний фільм". 

    Реклама на dsnews.ua