• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Випадки лихоманки Ебола та чуми в Конго: у ЗСУ розповіли, чи є хворі серед українських миротворців

Серед українських військових, які несуть службу в Демократичній Республіці Конго, не зафіксували хворих на лихоманку Ебола або чуму

Випадків чуми або лихоманки Ебола не виявлено
Випадків чуми або лихоманки Ебола не виявлено
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у відповіді т. в.о. начальника центру національних контингентів та національного персоналу об’єднаного штабу командування Об’єднаних сил ЗСУ Юрія Тукаленка на запит "Радіо Свобода", передає "ДС".

"Серед українських військовослужбовців 18-го окремого вертолітного загону Місії ООН зі стабілізації у Демократичній Республіці Конго останнім часом та протягом минулого року випадків чуми або хвороби, викликаної вірусом ебола, не було виявлено", — повідомив Тукаленко.

За його даними, наразі ніхто з українських військових 18-го вертолітного загону, які несуть службу в Конго, не хворіє й на COVID-19. Загалом за час пандемії захворіли двоє військових, один із них помер у листопаді 2020 року.

У командуванні також повідомили про умови для надання медичної допомоги українським військовим у разі підозри на COVID-19, лихоманку Ебола або чуму.

"У разі виявлення військовослужбовця з ознаками хвороби проводиться негайна ізоляція, евакуація та подальше лікування у госпіталях Місії ООН 3-го рівня (місто Гома, ДР Конго) або 4-го рівня (місто Найробі, Республіка Кенія, місто Ентеббе, Республіка Уганда, місто Кіншаса, ДР Конго)", — зазначається у відповіді на запит.

Чисельність українського контингенту в Конго — 246 військових.

21 лютого ЗМІ повідомляли про чотири смерті від хвороби, спричиненої вірусом ебола, у Конго. Раніше повідомлялося про понад 500 випадків захворювання на різні види чуми.

Як писала "ДС", генеральний директор Національного інституту досліджень біомедицини Конго Жан-Жак Муембе Тамфум попередив, що у країні може циркулювати нова смертоносна хвороба.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua