• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Випускників можуть звільнити від здачі ЗНО через коронавірус

Реклама на dsnews.ua

У 2021 році випускників, які завершують отримання середньої освіти, можуть звільнити від обов'язкової атестації в формі зовнішнього незалежного оцінювання зв'язку з епідемією коронавирусной інфекції

Про це заявив в.о. директора Українського центру оцінювання якості освіти Валерій Бойко, передає "ДС" з посиланням на Освіта.ua.

За його словами, незважаючи на епідемічну ситуацію, в Центрі було розроблено кілька моделей проведення ЗНО в 2021 році. Згідно з деякими з них пропонується звільнення від обовʼязкової державної підсумкової атестації у формі ЗНО.

Зараз в Центрі визначили пріоритетною модель, при якій державна підсумкова атестація для осіб, у 2021 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти, буде відбуватися за вибором випускника — або в навчальному закладі (письмова або усна форма, зокрема з використанням дистанційних технологій), або в формі ЗНО.

У той же час для осіб, які планують вступати до установи вищої освіти, ЗНО буде проведено у встановлені терміни відповідно до визначених регламентами.

Результати атестації будуть встановлені всім випускникам, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти.

«У разі вибору зазначеної моделі зменшиться кількість учасників ЗНО з кожного предмета, а отже, і загальна кількість тестувань. Така ситуація пов‘язана з тим, що значна частина учасників тестування з числа учнів закладів вищої освіти і переважна більшість із числа учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти реєструється для участі в ЗНО виключно з метою проходження Державної підсумкової атестації», — зазначив Валерій Бойко.

У той же час, для проведення атестації в новому форматі Верховна Рада має прийняти відповідний закон.

До розгляду цього питання парламентський Комітет з питань освіти, науки та інновацій повернеться в першій половині березня 2021 року. У разі позитивного рішення профільний комітет рекомендуватиме парламенту проект відповідних законодавчих змін.

    Реклама на dsnews.ua