• USD 27
  • EUR 30.3
  • GBP 36
Спецпроєкти

Військовий-гей розповів, як його цькували товариші по службі (ФОТО)

Солдат контрактної служби Збройних сил України Влад Матвєєв розповів про булінг в армії через його сексуальну орієнтацію

Влад Матвєєв
Влад Матвєєв
Реклама на dsnews.ua

Деталі інциденту він розповів Суспільне, передає "ДС".

Чоловік понад два роки служить в ЗСУ. Він проходив бойове чергування у Запорізькій області, де його цькували протягом чотирьох місяців.

Солдат розповів, що ще 14 листопада позичив співслужбовцю свій телефон, щоб той зв'язався з батьками. Але той скопіював Владове листування та розповів іншим, що він належить до ЛГБТ-спільноти. Після цього його почали принижувати та шантажувати.

"Строковики думали, що через те, що вони розкажуть, що я такий, щось зміниться. Я сказав, — ви дізналися і що змінилося? (…) На ранковому шикуванні назвали мене п*дором і геєм", — розповів він. 

Військовослужбовець подав рапорт, у якому назвав причетних до цькування. За його словами, комбат відповів, що приналежність до ЛГБТ "не вважається прийнятною" в армії.

Пізніше військового відселили від ініціаторів булінгу, а потім вже перевели до Одеської області, де з ним зараз працюють військові психологи.

Влад відзначив, що через цькування пережив сильний стрес. Також про його орієнтацію дізналася його мама та брат. Чоловік впевнений, що винних мають покарати.

"Я хочу, щоб в армії були ознайомлені з тим, що є люди, які належать до ЛГБТ-спільноти, і що їх не треба чіпати, що вони такі ж нормальні люди, як всі інші".

Як писала "ДС", уповноважена з прав людини в Україні Людмила Денісова ініціювала розслідування через булінг українського солдата з нетрадиційною орієнтацією.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua