• USD 27.9
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Води вистачить тільки до кінця року: в Севастополі ввели режим підвищеної готовності

Реклама на dsnews.ua

"Влада" окупованого Севастополя ввела в місті режим підвищеної готовності через істотне скорочення ресурсів водосховища, яких вистачить на 81 день користування

Про це повідомили в окупаційному "уряді" міста, передає "ДС" з посиланням на ТАСС.

"У Севастополі введено режим підвищеної готовності у зв'язку зі скороченням запасів води. Відповідне рішення було прийнято сьогодні за підсумками засідання комісії з надзвичайних ситуацій", — йдеться в повідомленні.

За даними "уряду", зараз запаси Чорноріченського водосховища, з якого отримує воду майже все місто, складають 16,8 млн куб м води. При цьому 7 млн куб м — "недоторканний запас, нижче якого опускатися не можна".

"З урахуванням того, що до кінця року серйозних опадів не очікується, води вистачить на 81 день", — додали в "уряді".

В рамках першочергових заходів проведуть роботи по заміні водопроводу, в першу чергу ділянок з великими втратами води, а також геологічні вишукування з метою пошуку та оцінки запасів підземних вод на території Севастополя. З наступного тижня планується перекидання води з озера у гори Гасфорта. Садові товариства переводяться на зимовий режим подачі води, обмеження по подачі води в будинки в даний час не вводяться.

На більш далеку перспективу заплановано два великих проекти з організації припливу додаткової води до Чорноріченського водосховища.

"На рівні президента всі рішення прийняті, урядом виділені необхідні суми. Низка першочергових заходів — перекидання води з Кадиковського кар'єру — до 30 грудня, будівництво Бельбекського водозабору — до 1 березня 2021 року", — заявив "губернатор" Михайло Развожаєв.

Як повідомляла "ДС", 11 жовтня прем'єр-міністр Росії Михайло Мішустін підписав постанову про виділення 4,95 мільярда рублів на створення нових об'єктів водопостачання в окупованому Криму.

    Реклама на dsnews.ua