• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

"Вова пензлює до Ростова": "Жадан і Собаки" зняли відео до виборів

Реклама на dsnews.ua

Музична група українського поета і письменника Сергія Жадана "Жадана і Собаки" представила відеокліп на "гострополітичну" пісню "Вова"

Пісня була представлена в ефірі радіо "Новое время", передає "ДС".

Трек є острополітіческім висловлюванням музикантів.

Приспів пісні містить рядки «Бувай ми здорова, моя чорноброва/Вова купує квиток до Ростова/Вчора ще була у нас священна корова/А ніні Вова пензлює до Ростова».

"Вова" — новий трек харківського панк-проекту Жадан i Собаки. Випущена на старті чергової передвиборної кампанії, пісня присвячена взаєминам влади і громадянського суспільства. Твір побудований як алюзія на класичну античну драматургію, де тезою є героїчні монологи глави (в нашому випадку — колективного підсвідомого Вови), а антитезою — хорова відповідь електорату", — відзначається в описі відео на YouTube.

Також підкреслюється, що "фіналом композиції є природне переживання катарсису з переходом в апофеоз: електорат тривожно проводжає главу в довгий і повний пригод шлях до його ментальної Валгали (в даному конкретному випадку — до Ростова), глава натомість усвідомлює всю суєту суєт і не дуже цьому противиться".

"Все збіги в іменах, прізвищах і геолокації — випадкові. Думка авторів не обовʼязково збігається з думкою ліричного героя. Відео може ображати естетичні, духовні та соціокультурні запити реципієнта", — уточнюється в описі.

Нагадаємо, раніше Сергія Жадана запрошували на зустріч з главою Офісу президента України Андрієм Єрмаком. За словами Жадана, він отримував від Офісу президента повідомлення з проханням порадити когось на посаду міністра. Але письменник цього робити не став. Жадан назвав те, що відбувалося "прослуховуванням на Титаніку".

    Реклама на dsnews.ua