• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

ВООЗ дивиться у майбутнє з оптимізмом: уколи при вакцинації від COVID-19 стануть не потрібні

Всесвітня організація охорони здоров'я очікує появи до 2022 року вакцин від коронавірусу нового покоління, які будуть використовуватися без уколів, а зберігати їх можна при кімнатній температурі

Сумія Свамінатан
Сумія Свамінатан
Реклама на dsnews.ua

Про це заявила провідний науковець ВООЗ Сумія Свамінатан в інтервʼю Bloomberg, передає "ДС".

За її словами, до кінця року мають завершити клінічні дослідження і пройти нормативну перевірку шість-вісім нових вакцин від COVID-19. Зараз у ВООЗ схвалені вже 10 вакцин від коронавірусу.

"Ми в захваті від наявних у нас вакцин. Але ми можемо і далі поліпшуватися. Я думаю, що ближче до 2022 року ми побачимо появу поліпшених вакцин", — заявила Свамінатан.

Зокрема, зараз йдуть дослідження вакцин, які будуть застосовуватися преорально або назально за допомогою спрею або за допомоги пластиру на шкіру. У ВООЗ зазначають, що такі препарати будуть краще підходити певним групам, таким як вагітним жінкам.

На сьогодні йде вивчення на людях більше ніж 80 вакцин-кандидатів, хоча деякі з них знаходяться на ранніх стадіях клінічних досліджень. При цьому компанії, чиї вакцини вже використовуються в світі, приступили до дослідження оновлених версій препаратів, які повинні стати ефективними проти нових штамів вірусу.

Нагадаємо, Всесвітня організація охорони здоровʼя завтра, 16 березня, проведе засідання, на якому розгляне питання безпеки застосування вакцини від коронавірусу виробництва компанії AstraZeneca.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua