• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Обурились через військові навчання: КНДР не відповідає на дзвінки Південної Кореї лініями спецзв'язку, — ЗМІ

Північна Корея не відповідає на телефонні дзвінки Південної Кореї лініями звʼязку і військовими гарячими лініями другий день поспіль

Північна Корея не відповідає на дзвінки Південної Кореї другий день поспіль
Північна Корея не відповідає на дзвінки Південної Кореї другий день поспіль
Реклама на dsnews.ua

Як заявили південнокорейські офіційні особи, дзвінки через міжкорейські відділення звʼязку та військові канали звʼязку вранці в середу залишилися без відповіді, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

У вівторок південнокорейській стороні також не вдалося вийти на звʼязок з представниками КНДР.

Посадовці запевняють, що уважно стежать за ситуацією.

Раніше Пхеньян засудив Сеул за початок спільних військових навчань з США. Завідувач відділом ЦК Трудової партії Кореї Кім Ен Чхоль заявив у середу, що Сеул шкодуватиме про своє рішення.

"Ми будемо робити так, щоб вони щогодини відчували, який небезпечний вибір вони зробили, до якої небезпечної безпекової кризи підходять вони самі в результаті неправильного вибору", — йшлося в заяві Кім Ен Чхоля.

Днем раніше сестра північнокорейського лідера Кім Чен Ина і заступниця завідувача відділом ЦК Трудової партії Кореї Кім Е Чжон обрушилася з критикою на Південну Корею і США за проведення навчань. На її думку, військові навчання є "найбільш яскравим проявом ворожої політики США щодо КНДР, спрямованої на силове придушення нашої держави".

"Спільні військові навчання носять агресивний характер, оскільки вони є репетицією війни і тренуванням ядерної війни, для того, щоб повністю підготуватися до здійснення оперативного плану, суть якого — попереджувальний удар у наш бік", — заявила вона.

Сестра лідера КНДР додала, що для встановлення миру на Корейському півострові необхідно, щоб "США вивели свої агресивні війська і військову техніку, розгорнуту в Південній Кореї".

"Поки американські війська залишаються в Південній Кореї, першопричина періодичного загострення ситуації на Корейському півострові не зникне", — вважає Кім Е Чжон.

Спільні військові навчання Південної Кореї і США щорічно проходять у серпні.

У вівторок обидві країни почали попередню підготовку до навчань, які повинні стартувати на наступному тижні.

Пхеньян вже давно виступає проти подібних навчань, засуджуючи їх як репетицію вторгнення. Раніше Кім Е Чжон попереджала, що щорічні літні військові навчання між Південною Кореєю і США погано позначаться на міжкорейських відносинах.

Як писала "ДС", наприкінці липня між Північною та Південною Кореями відновили пряме телефонное сполучення — "гарячу лінію", покликану допомогти уникнути зіткнення.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua