• USD 28.3
  • EUR 33
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Повернення техогляду обійдеться автомобілістам у 5 мільярдів гривень на рік

Реклама на dsnews.ua

У разі введення в Україні обов'язкового технічного огляду для легкових автомобілів, загальний розмір ринку складе 5 млрд грн на рік

Як відомо, Міністерство інфраструктури ще в лютому представило законопроєкт "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері безпеки експлуатації колісних транспортних засобів відповідно до вимог Угоди про асоціацію між Україною, з одного боку, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії та їх державами-членами, з іншого боку".

В уряді запевняють, що документ необхідно прийняти тому, що Україна збирається перейти на європейські норми проходження техогляду автомобілів. Для цього в Кабміні хочуть прийняти єдині правила і систему загальнодержавного технічного огляду. Його покладуть на Національну поліцію. Всі дані будуть стікатися в Бюро безпеки експлуатації колісних транспортних засобів, який і буде стежити за виконанням процедури техогляду.

Право проводити техогляд отримають приватні компанії, які мають сертифікат від держави. Сьогодні вартість техогляду, середня по сертифікованим СТО Києва — близько 1000 грн. А парк легкових і легких комерційних автомобілів в Україні становить 10 млн машин. Таким чином, якщо буде введено обов'язкове проходження ТО раз на два роки, то загальний розмір ринку складе 5 млрд грн на рік.

Власники СТО побоюються, що нововведення з техоглядом повернуть в Україну корупцію в великих масштабах. Нагадаємо, що обов'язковий техогляд приватних авто в Україні було скасовано у 2011 р. і пішли на це, перш за все, через корупцію при видачі талонів, які виписувалися за відповідну винагороду, без проходження будь-якого технічного огляду автомобіля. В цілому ж такий перехід — хороша можливість для аферистів монополізувати ринок техоглядів, допустивши на нього тільки "своїх людей". 5 мільярдів гривень на рік — шматок, за який готові поборотися багато хто.

    Реклама на dsnews.ua