• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

"Все як у вестерні": Степанов поскаржився на китайських постачальників COVID-вакцин

Україна очікує отримати від Китаю 1,7 млн доз вакцини від коронавірусу Sinovac (торгова назва CoronaVac) до кінця травня, однак китайський постачальник вже порушив контракт

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр охорони здоровʼя Максим Степанов в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

"Згідно з нашими лише укладеними контрактами, на сьогодні ми повинні були вже отримати 3,9 млн доз вакцин. 2,9 млн Covishield і 1,9 млн доз CoronaVac. На сьогодні ми отримали 700 тис. Ми очікуємо за запевненням китайської сторони, що ми повинні максимум до кінця травня отримати всі решта 1,7 млн доз за цим контрактом. Щобільше, це повинно бути рівними частинами. Очікуємо від них чіткого графіка по датах щодо відвантажень", — сказав він.

За словами Степанова, до питання підключилися дипломати.

"Ми також розмовляємо з політичним керівництвом – посольством Китаю. Наше посольство у Китаї максимально долучено до цих питань. Я з таким ще не стикався, щоб було таке нехтування будь-якими ринковими законами, договорами. Зараз все як у вестернах – хто сильніший, той і правий. Згідно з контрактом, кожна нова партія CoronaVac має проходити лабораторний контроль. Єдине, що там має змінитися – в найближчі тижні ВООЗ має затвердити цю вакцину, як і інші вакцини, і рекомендувати для використання", — сказав він.

Нагадаємо, вакцину від коронавируса CoronaVac (Sinovac, Китай) почали поставляти в регіони для проведення вакцинації від COVID-19 в понеділок, 12 квітня.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua