• USD 27
  • EUR 32.7
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

Всесвітній банк позичив Україні 90 млн євро на вакцинацію

Світовий банк схвалив виділення Україні позики в розмірі 90 млн євро на проведення вакцинації від коронавірусу

Реклама на dsnews.ua

Кошти надійдуть в рамках ініціативи справедливого розподілу вакцин від коронавірусу в світі COVAX, передає "ДС" з посиланням на "Німецьку хвилю".

Ці гроші виділені для нового проекту "Екстрене реагування на COVID-19 і вакцинація в Україні", який, зокрема, передбачає відшкодування витрат Національної служби здоровʼя на вакцинацію 10 млн чоловік.

"Проєкт "Екстрене реагування на COVID-19 і вакцинація в Україні" підтримає розгортання програми вакцинації проти COVID-19 пріоритетних груп населення і посилить можливість сектора охорони здоровʼя України у запобіганні, виявленні та реагуванні на наслідки пандемії", — відзначили у Світовому банку.

При цьому в організації додають, що проєкт допоможе не тільки закупити вакцину, але і приєднається до поліпшення інфраструктури для зберігання препаратів і їх логістики.

"Сюди входить надання послуг, відшкодування витрат на вакцинацію, розширення можливостей для тестування, посилення ІТ-системи, проведення кампанії з підвищення обізнаності населення про вакцинацію", — повідомляють у Світовому банку.

За словами директора банку у справах Східної Європи Арупа Банерджі, проект має прискорити темпи вакцинації зі збереженням фокусу на уразливих групах населення.

Як повідомляла "ДС", станом на ранок 11 травня щеплено 863 645 українців.

На даний момент всього 695 українців отримали другу дозу вакцини від коронавірусу. При цьому лікар-реаніматолог з Черкас Євген Горенко, який 24 лютого першим в Україні вакцинувалася від коронавірусу, через три місяці все ще не отримав другу дозу.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua