• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Друга доза вакцини Johnson & Johnson підвищує її ефективність до 94%, — дослідження

Друга (бустерна) доза COVID-вакцини Johnson & Johnson забезпечує захист від симптоматичного захворювання коронавірусною хворобою на рівні 94%

Реклама на dsnews.ua

Компанія опублікувала дослідження, присвячене різним аспектам її вакцини Janssen, і заявила, що за допомогою додаткової дози можна посилити імунітет проти COVID-19, передає "ДС" з посиланням на CNN.

"Наші великі фактичні дані та дослідження третьої фази підтверджують, що однокомпонентна вакцина Johnson & Johnson забезпечує надійний і тривалий захист від госпіталізацій, повʼязаних з COVID-19. Але коли вводиться бустерна вакцина, сила захисту від COVID-19 ще більше зростає", — заявив керівник відділу досліджень і розробок Janssen Матай Маммен.

Зазначається, що у людей, які отримали бустерну вакцину через півроку після першого щеплення, спостерігалося 12-кратне збільшення антитіл. Введення другої дози через два місяці генерує лише чотириразове їхнє збільшення.

Як повідомляла "ДС", Міністерство охорони здоровʼя України не розглядає масове застосування бустерної (третьої) дози вакцини проти коронавірусу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua