• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Вже дають під 10%: Зеленський розповів, як брав іпотеку під "страшні відсотки"

Реклама на dsnews.ua

Президент Володимир Зеленський заявив, що деякі банки почали видавати іпотечні кредити громадянам за ставкою 10%

Про це йдеться в повідомленні пресслужби глави держави, передає "ДС".

Зеленський розповів, що до обрання президентом сам брав іпотеку на покупку житла на столичній Оболоні під «страшні відсотки» — 22-25%. За його словами, високі процентні ставки по кредитах на житло створюють значне навантаження на бюджет сімʼї і тому вони мають знижуватися до обґрунтованого рівня.

За словами Зеленського, іпотека під 10% та нижче є одним з основних завдань нинішньої влади.

"Є складнощі, я знаю. Вони пов’язані з обліковою ставкою Національного банку та з інфляцією. Але всі ці складнощі – технічні, всі вони з часом будуть нівельовані. Зараз найголовніше – вже є сигнал і є приклади: люди можуть і беруть іпотеку під 10%", — зазначив він, додавши, що це тільки початок.

За інформацією заступника керівника Офісу президента Юлії Ковалів, за перший місяць роботи програми з надання доступної іпотеки для населення загальний обсяг наданих позик склав 75 млн грн (більше 200 іпотечних кредитів). А до кінця року іпотечний портфель банків може скласти не менше 3 млрд грн.

Як повідомляла "ДС", державний "Укргазбанк" 1 липня запустив всеукраїнську програму доступного іпотечного кредитування під 8,8% річних, і нею вже скористався перший позичальник.

    Реклама на dsnews.ua