• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

WizCase заявила про дірку в системі Ringostat. В операторі наполягають — дані не витекли (ОНОВЛЕНО)

Британська компанія WizCase, що спеціалізується на кібербезопастності, заявила, що знайшла дірку в базі даних сервісу Ringostat. Через неї міг статися витік номерів телефонів, аудіозаписів голосових дзвінків і журналів дзвінків користувачів, в основному, України і Росії

В мережу могло потрапити близько 8 млн голосових записів
В мережу могло потрапити близько 8 млн голосових записів
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє "Дело" з посиланням на блог компанії WizCase, передає "ДС".

Автор Чейз Вільямс стверджує, що було виявлено понад два мільярди записів загальним обсягом понад 800 гігабайт. І прогалина начебто була в базі даних сервісу відстеження телефонних дзвінків Ringostat.

У блозі зазначається, що злив даних пов'язаний з компанією, що спеціалізується на відстеженні дзвінків, аналітиці та розробці маркетингових інструментів для смартфонів. Основними ринками надання послуг є Росія і Україна. Тож користувачі в цих країнах можуть бути в зоні ризику.

У WizCase відзначають, що через прогалину могли бути злиті близько 8 мільйонів голосових записів, приблизно 13 мільйонів телефонних номерів, сотні мільйонів журналів викликів. Також хакери нібито отримали метадані, які включають інформацію про вхідні та вихідні дзвінки, час, IP-адресу одержувача дзвінка, GSM-компанію і тривалість розмови.

Чейз Вільямс пише, що данні начебто могли бути доступними будь-кому, у кого було відповідне посилання. Для доступу до інформації не було необхідності в паролі і інформація не була зашифрована. Однак проблему оперативно усунули.

У той же час, в Ringostat повідомили, що інформація, розміщена в блозі WizCase, не відповідає дійсності. І запевнили, що проводять внутрішній аудит безпеки.

Уточнення від компанії Ringostat .

Інформація про витік даних неправдива, даних користувачів в мережі немає і ніколи не було. Ми зв'язалися з редактором і технічним фахівцем WizCase. Вони обидва підтвердили, що витоку не було:

1. Редактор WizCase Деніел повідомив, що немає підтвердженого факту витоку даних в мережу.

2. Технічний фахівець Ата каже, що була вразливість, і вона була усунена дуже оперативно. За цей час завантажити 800Гб даних неможливо.

3. Редактор Деніел підтвердив, що їх стаття не була невірно трактована ЗМІ, витоку не було і він обіцяв внести інформацію про це в оригінальну статтю.

    Реклама на dsnews.ua