• USD 41.4
  • EUR 45.3
  • GBP 53.8
Спецпроєкти

Як розпочати кар'єру інтернет-маркетолога та які тут перспективи професійного зростання

Інтернет-маркетинг – це високооплачуваний, цікавий та затребуваний рід діяльності. Напрямок динамічно розвивається та дає фахівцям великий спектр можливостей: постійне вдосконалення професійних навичок, розвиток креативності, цікаве коло спілкування та свободу. Можна працювати віддалено та самостійно формувати особистий графік. Також можна вибирати напрямок та сферу роботи – мода, ресторанний бізнес, медицина та будь-які інші варіанти

Реклама на dsnews.ua

Ця професія точно варта уваги і ще одна приємна новина – щоб її освоїти, не потрібно витрачати роки навчання у ВНЗ. Сучасні курси допоможуть здобути базові знання та навички, а далі справа за практикою.

5 етапів освоєння кар'єри інтернет-маркетолога

Щоб стати фахівцем початкового рівня, від вас знадобиться самоорганізація, трохи вільного часу та дотримання плану навчання. Розбийте свій шлях до професії на 5 етапів:

  1. Почніть із основ. Розберіться з термінологією та ключовими напрямками сфери. Вивчіть термінологію з SMM, SEO, email-маркетингу, таргету, контекстної реклами, партнерського та крос-маркетингу.
  2. Заглибитеся в один напрямок. Як фахівець, ви повинні мати свою суперсилу, яка виділятиме вас серед конкурентів. Вибирайте те, що вам справді цікаво. Саме в цьому вам доведеться постійно вдосконалити свої навички.
  3. Вивчіть решту напряму. Ви можете бути гуру таргета, але це не виключає необхідності базово розуміти, як працює пошукова система, як потрібно організовувати розсилки та як виявлятися у соцмережах.
  4. Почніть пошуки перших клієнтів. Цей етап для новачків зазвичай найважчий. Не потрібно розсилати резюме у корпорації. Набратися досвіду можна, працюючи у стартапах чи на фрілансі. Реальні кейси стануть вагомим аргументом для подальшого працевлаштування.
  5. Починайте працювати. Не "засиджуйтесь" у ролі новачка. Якщо у вас вже є кілька реальних робіт, шукайте постійних клієнтів або влаштовуйтесь в штат на постійну роботу. Визначтеся з оптимальним для себе рівнем заробітної плати та позиціонуйте себе як інтернет-маркетолог.

Перспективи кар'єрного зростання інтернет-маркетологів

Ви можете розпочати свою кар'єру з позиції помічника інтернет-маркетолога. Це найбільш зручний формат входу до професії, який дозволить ознайомитися з обов'язками, подивитися на посаду з боку та перейняти досвід компетентного спеціаліста.

Наступний етап – це безпосередньо посада інтернет-маркетолога. Потім можна дорости до старшого фахівця. В цьому випадку на вас буде більше відповідальності, але й рівень доходу суттєво зросте. Наступний етап – це стати керівником відділу інтернет-маркетингу, а піком кар'єрного зростання вважається посада директора з маркетингу.

Якщо штатна робота не для вас, ви можете бути фрілансером або відкрити свою міні-агенцію. Навички інтернет-маркетингу також допомагають у розвитку фахівців суміжних областей: наприклад, дизайнерів чи project-менеджерів,

У статті виклали коротку версію покрокової інструкції, як стати інтернет-маркетологом за 30 днів. На платформі Genius.Space ви можете ознайомитися з планом (який складений точно до днів), ознайомитися з топовими блогами від Олеся Тимофєєва і навіть перевірити рівень своєї компетенції за допомогою короткого чек-листа. Деталі у статті про інтернет-маркетинг із нуля.

    Реклама на dsnews.ua