• USD 26.7
  • EUR 31.2
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

"Якби знав — виїхав з країни": доктор Комаровський пообурювався через мовний закон

Лікар, телеведучий і блогер Євген Комаровський різко розкритикував норми закону про функціонування української мови як державної

Євген Комаровський
Євген Комаровський / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Так, Комаровський емоційно висловився про мовний закон в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

За словами лікаря, він не розуміє, навіщо в Україні існує мовний омбудсмен, який "рахує відсотки сказаних слів".

"Я клянусь, якби мені сказали 30 років тому, що я буду жити в країні, де буде мовний омбудсмен, я б поїхав і відвіз всю свою сімʼю. Але ми всі мовчимо", — сказав доктор.

Комаровський вважає, що мовчання громадян України з цього приводу "вбиває нас".

"Ми ж розуміємо, що це не те щоб бандитизм в ХХI столітті, це низько, це принижує країну в столітті толерантності — наявність людей, які за мої гроші, за мої податки сидять і рахують відсотки сказаних слів… Ми мовчимо, ми всі мовчимо. і ось це нас і вбиває ", — сказав Комаровський.

Як повідомляла "ДС", раніше стало відомо, що Конституційний Суд визнав закон про функціонування української мови як державної відповідає Конституції.

Також Конституційний Суд України оприлюднив рішення за поданням 51 народного депутата щодо відповідності Основному закону даного документа. В КСУ звернули увагу, що нардепи в своєму поданні вказували тільки на нібито обмеження щодо використання російської мови і порушення прав представників цієї національної меншини. При цьому, згідно з Конституцією, жодна з мов національних меншин не має особливого в порівнянні з іншими статусу.

У рішенні наголошується, що володіння державною мовою на відповідному кваліфікаційному рівні забезпечує реалізацію прав представників корінних народів і національних меншин, зокрема, на освіту і заняття певних посад.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua