• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Мовний омбудсмен розповіла про штрафи за невикористання української в сфері послуг

Реклама на dsnews.ua
Мовний омбудсмен Тетяна Монахова розповіла як буде застосовувати передбачені мовним законом штрафи для сфери послуг

Про це вона сказала під час свого першого спілкування з пресою, яке відбулося вчора, 10 грудня, передає "ДС" з посиланням на Країну.

Так, чиновниця нагадала, що кримінальної відповідальності за невиконання мовних норм у сфері послуг не передбачено. Але є штрафи від 20 до 70 неоподатковуваних мінімумів.

"На сьогодні це 9 800 — 11 700 грн", - уточнила вона.

У тому числі штрафувати покладається і працівників сфери послуг (магазинів, ресторанів та інших закладів) за невикористання в спілкуванні з клієнтами української мови. Правда, вона сказала, що така відповідальність настане не відразу.

Монахова дала напуття працівникам сфери послуг. Вона сказала, що спілкування з клієнтами має відбуватися українською мовою. Російська допускається тільки в разі, якщо його вжив сам користувач сервісу.

"Те ж саме і в медичній сфері. Якщо пацієнт з лікарем погодили, що для них більш комфортним буде інший мову спілкування, усно. Тобто прийшов чоловік і розпитує про своє здоров'я. І хоче це почути на вірменській мові. І лікар знає вірменський і може по-вірменськи пояснити - це не забороняється законом", - розповіла вона.

Як повідомляла "ДС", Монахова заявила, що мовний закон не переглядатимуть.

    Реклама на dsnews.ua