• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

ЄСПЛ не збирається квапитися із захистом ПЦУ в Криму

Реклама на dsnews.ua

Європейський суд з прав людини не має наміру вживати термінових тимчасових заходів у питанні захисту прав Кримської єпархії Православної церкви України на тимчасово окупованому Росією півострові

Про це Укрінформу повідомили у пресслужбі ЄСПЛ, передає "ДС".

«Європейський суд з прав людини вирішив сьогодні не вживати тимчасових заходів за запитом двох заявників, які подали позов проти Росії від Української православної церкви Київського патріархату в Криму (після створення ПЦУ такої церкви формально не існує, але в документах ЄСПЛ зазначено саме таку назву — "ДС")», — заявили в суді.

Заявники вимагають запобігти діям російської окупаційної влади в Криму, що спрямовані на вигнання ПЦУ з центру її Кримської єпархії — Кафедрального собору святих князів Володимира і Ольги в Севастополі, а також знесення церкви ПЦУ в Євпаторії.

Однак, на думку ЄСПЛ, дії російської окупаційної влади становлять серйозного і непоправного ризику порушення основоположних прав відповідно до Європейської конвенції прав людини.

Нагадаємо, 28 червня 2019 року підконтрольний Росії суд в окупованому Криму ухвалив, що кафедральний собор святих рівноапостольних Володимира і Ольги у Сімферополі (ПЦУ) повинен бути переданий російському Мінмайна.

Комітет ООН з прав людини пізніше зажадав, щоб Росія припинила спроби виселення єпархії ПЦУ в окупованому нею Сімферополі.

Постійне Представництво президента України в Автономній республіці Крим пізніше заявило, що в зв'язку з тим, що Верховний суд Росії відмовився переглядати рішення окупаційних "судів" Криму, яким у Православної церкви України було відібрано кафедральний собор Святих рівноапостольних князів Володимира і Ольги в Сімферополі, на півострові була повністю ліквідована українська православна громада.

    Реклама на dsnews.ua