• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

З оголошенням підозрюваних у "кримських справах" у міжнародний розшук є проблеми, — прокуратура

Реклама на dsnews.ua

Наразі існують складнощі з оголошенням у міжнародний розшук через Інтерпол обвинувачених та підозрюваних у "кримських справах"

Про це розповів керівник прокуратури АР Крим Ігор Поночовний в інтервʼю "Дзеркалу тижня", передає "ДС".

"Безпосередньо зі штаб-квартирою Інтерполу ми не спілкуємося, такий порядок. Зазначу, що фактично жоден кримський правопорушник через канали Інтерполу не розшукувався", — зазначив Поночовний.

Він розповів, що прокуратура оголошувала в розшук одного з командирів "самооборони Криму", якого підозрюють у низці тяжких злочинів. Однак через Інтерпол його розшукати не вдалося — міжнародна організація через деякий час зняла його з розшуку, пояснивши це тим, що переслідування нібито "мало політично вмотивований характер".

Крім того, прокуратура подавала до Інтерполу матеріали щодо розшуку "кримських самооборонівців", причетних до викрадення Героя України Решата Аметова: їхні дії кваліфіковані за загальнокримінальними статтями.

"Але Інтерпол самоусунувся і від їх розшуку. Тепер спробуємо третій варіант, посилаючись на інформацію про те, що вони готові всебічно сприяти розшуку воєнних злочинців. Подамо матеріали щодо розшуку підозрюваних за статтею 438 Кримінального кодексу України — "Порушення законів та звичаїв війни", — додав Поночовний.

Як писала "ДС", правозахисники підрахували, скільки дітей заарештованих кримських активістів ростуть без батьків.

    Реклама на dsnews.ua