• USD 27.8
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

За 2015 рік притулку в Німеччині попросили 4 тисячі українців 658

Реклама на dsnews.ua
В очікуванні рішення влади українці отримують по 186 євро в місяць

У 2015 році притулку в Німеччині попросили більше мільйона мігрантів з різних країн, з них - 4 658 тис. громадян України. Такі цифри призвело Федеральне відомство у справах міграції та біженців (BAMF), повідомляє "ДС" з посиланням на Deutsche Welle.

Серед українців, попросили притулку в Німеччині, є люди з Донбасу, однак є і жителі центральних і західних регіонів. Виїхали в Німеччину вони з різних причин і в очікуванні рішення BAMF живуть у гуртожитках для біженців на загальних умовах, наприклад в баварському Вюрцбурзі, разом із сирійцями і афганцями.

Одиноким біженцям Німеччина крім житла видає щомісяця по 186 євро на кишенькові витрати. При цьому три євро на квартал варто "членство" в благодійному магазині верхнього одягу, де біженцям видають одяг, в тому числі і абсолютно нове - брюки, светри, сорочки, взуття. Півтора євро на тиждень варто соціальний магазин продуктів, де можна набирати скільки завгодно їжі - хліб, фрукти і овочі, молочні вироби, м'ясну нарізку.

Як повідомляла "ДС", 22 січня міністр економічного розвитку Польщі Матеуш Моравецький на форумі в Давосі заявив, що його країна прийняла 350 тисяч українських біженців. Раніше прем'єр-міністр Беата Шидло в ході дебатів у Європарламенті щодо ситуації в Польщі заявила, що її країна прийняла близько 1 млн мігрантів з України.

Читайте також:

У свою чергу посол України в Польщі Андрій Дещиця уточнив, що українці, які перебувають на польській території, не є біженцями, а економічними мігрантами. Дипломат підкреслив, що вони не отримали такого статусу і не отримують соціальну допомогу. Також посол додав, що в минулому році польську візу отримали півмільйона українців, а 65 тис. громадян - право на перебування в країні.

    Реклама на dsnews.ua