• USD 41.5
  • EUR 45.2
  • GBP 53.6
Спецпроєкти

За 2020 рік статки українських мільярдерів суттєво зросли: новий рейтинг Forbes

Рінат Ахметов з капіталом у 7,6 млрд доларів очолив рейтинг найбагатших бізнесменів України. Зі списку мільярдерів вибув Юрій Косюк, натмоість його поповнив Вадим Новинський

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в матеріалі Forbes Україна, передає "ДС".

Згідно з оновленим рейтингом видання, статки Ахметова як найбагатшого у списку українських бізнесменів, збільшилися з 2,8 до 7,6 млрд доларів. Тепер Ахметов займає 330-е місце в рейтингу найбагатших людей у світі. Найбільші його активи – це компанії "Метінвест" ($3,3 млрд) та ДТЕК ($ 2,1 млрд).

Друге місце у переліку в бізнесмена Віктора Пінчука. З червня 2020 року його статки зросли з $1,4 млрд до $2,5 млрд. З вказаної суми $800 млн — нерухомість, $700 млн — гроші, а $500 млн — компанія Interpipe.

На третьому щаблі у рейтингу Костянтин Жеваго. Його статки збільшилися з $1,1 млрд до $2,1 млрд. Найбільший актив Жеваго – компанія Ferrexpo ($1,4 млрд).

Також до переліку найбагатших українців потрапили:

  • Ігор Коломойський ($1,8 млрд)
  • Геннадій Боголюбов ($1,7 млрд)
  • Петро Порошенко ($1,6 млрд)
  • Вадим Новинський ($1,4 млрд)

Статки більшості українських мільярдерів значно зросли. І справа не лише в показниках діяльності їхнього бізнесу. Минулої весни інвестори ще не були готові до пандемії, провідні біржові індекси світу суттєво просіли, а нафта деколи коштувала менше нуля. У березні 2021-го нафта б'є річні, а індекси — історичні максимуми

Багатьом українським мільярдерам допомогло і зростання цін на сталь – за рік вона додала в ціні близько $300 і досягла рівня $700/т. Юрій Косюк втратив місце в списку мільярдерів через зниження ринкової вартості його ключового активу – МХП.

Співвласники "Епіцентру" Олександр та Галина Гереги, хоч і володіють статками понад $1 млрд, не потрапили до списку мільярдерів, оскільки подружжя присутнє в глобальному списку лише тоді, коли їхні спільні статки перевищують $2 млрд.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua