• USD 27.9
  • EUR 33.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

За жорстоке вбивство кота на Житомирщині мисливець може відкараскатися лише штрафом

Реклама на dsnews.ua

У селі Біла Криниця у Житомирській області мисливець бив кота об паркан та віддав його псам, що призвело до смерті тварини. За скоєне чоловікові загрожує тільки адміністративне покарання

Троє мисливців, повертаючись з полювання, побачили кота Тома, який чекав на свою хазяйку біля воріт, передає "ДС" з посиланням на ТСН.

Хоча власниця кота Яна Старжинська розповіла, що, зазвичай кіт ніколи не вибігав на вулицю. За словами дівчини, один з мисливців взяв в руки кота і бив ним об паркан Крім того, живодер бив бідолашну тварину ногами.

Потім на вулицю вибіг старший брат господарки кота. Мисливці пригрозили йому рушницями. Потім покаліченого кота розірвали навпіл розлючені мисливські пси. 

Один з мисливців Сергій Куцько стверджує, що не вбивав кота та не розуміє, у чому полягає злочин.

"Це наклеп, я навіть на нього не реагую, тому що в них доказів немає, що я його убивав, і кончав, і тому подібне", – сказав Куцько.

Однак потім Куцько таки зізнався, що причетний до зникнення кота. Однак він запевняє, що тварину нібито убив лише собака.

Старжинська написала заяву до поліції. Однак за словами дівчини, поліція протягом трьох тижнів не реагує.

"То вони у відпустці, то вони зайняті, сказали, що цього тижня мені зателефонують", — наголосила власниця кота.

У поліції розповіли, що Куцька вже притягали в поліцію через собак. Правоохоронці забирали у мисливця рушницю та штрафували його. Чоловіка знову запросили до відділення поліції. Однак в його діях вбачають лише ознаки адміністративного правопорушення.

У 2013 році в Україні було ратифіковано Європейську конвенцію про захист домашніх тварин. Але у Законі досі не закріплені наріжні питання, які є нормою у цивілізованому світі. Лише цієї зими народні депутати підтримали відповідний законопроєкт № 2351 щодо захисту тварин від жорстокого поводження, але через поправки він все ще не набув чинності.

    Реклама на dsnews.ua