• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Захарченко перед смертю хотів передати Путіну компромат на Курченка, — ЗМІ

Реклама на dsnews.ua

Колишній ватажок "ДНР" Олександр Захарченко збирав компромат на олігарха Сергія Курченка, який контролює основні промислові підприємства на непідконтрольній Україні частині Донбасу, щоби передати його президентові Росії Володимиру Путіну, але не встиг це зробити, оскільки його вбили

Про це Baza розповіли джерела з числа оточення Захарченка, російських і «республіканських» силовиків, передає "ДС".

Ці документи Захарченко хотів передати Путіну як доказ того, що діяльність Курченка шкодить економіці «ДНР» і Росії. Це внутрішня фінансова документація «Газ-Альянсу» та інших компаній Курченка, що реалізують продукцію підприємств Донбасу. При цьому весь прибуток виводився в офшори, а не повертався до «бюджету ДНР».

За даними Baza, Захарченко зробив кілька спроб особисто передати досьє на Курченка президентові РФ.

Уперше це могло статися наприкінці 2017 року, коли Путін мав узяти участь у переговорах про обмін полоненими між «ЛДНР» і Україною. Однак тоді щось пішло не так, і Путіну довелося скасувати особисту зустріч із Захарченком, обмежившись телефонною розмовою. Після цього заключний раунд переговорів пройшов у Москві, але вже без президента РФ — замість нього був патріарх Російської православної церкви Кіріл.

Ще раз Захарченко хотів передати компромат на Курченка під час церемонії прощання зі співаком Йосифом Кобзоном 2 вересня 2018 року. Доїхати до Москви ватажок «ДНР» не встиг: 31 серпня його вбили в Донецьку.

Нагадаємо, в минулому році в центрі Донецька було встановлено пам'ятник Захарченкові. Також «ДНР» назвала його ім'ям одну з площ Донецька.

    Реклама на dsnews.ua