• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Закон про вступ абітурієнтів з ОРДЛО у вузи без ЗНО отримав підпис Зеленського

Реклама на dsnews.ua

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який дозволяє абітурієнтам з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей встпати до всіх українських вузів без здачі зовнішнього незалежного оцінювання

Про це йдеться в повідомленні прес-служби глави держави, передає "ДС".

"Ми боремося за молодь на тимчасово окупованих територіях, за їх розум і талант. Тому потрібно максимально заохочувати таких випускників переїжджати на підконтрольну територію України, вступати в наші навчальні заклади, навчання в українській системі освіти», — сказав Зеленський.

Закон "Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту "про особливості вступу до закладів вищої освіти осіб з тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, Донецької та Луганської областей" № 744-IX, який Верховна Рада ухвалила 3 липня 2020 року, розширює права вступу до закладів вищої освіти абітурієнтів з тимчасово окупованих територій Криму, Донбасу і населених пунктів, що знаходяться на лінії зіткнення. Зокрема, вони зможуть вступити в будь-який заклад вищої освіти за квотою, розмір якої визначає Міністерство освіти і науки України.

Для зазначеної категорії абітурієнтів вступ відбуватиметься за результатами вступних екзаменів на основі ЗНО — за власним вибором.

Раніше вступ за квотою передбачався лише для жителів тимчасово окупованого Криму і міста Севастополя і тільки в обмежений перелік вищих навчальних закладів.

Закон вступає в силу на наступний день після опублікування.

    Реклама на dsnews.ua