• USD 27
  • EUR 32.7
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

Залежність від алкоголю збільшує ризик наркозалежності у сім разів, — фахівець НАМН

У разі наявності залежності людини від тютюну ризик формування наркозалежності зростає у шість разів, у разі наявності залежності від алкоголю — у сім разів

Реклама на dsnews.ua

Про це Ігор Лінський, директор Інституту неврології, психіатрії та наркології Національної академії медичних наук України, розповів на конференції "Наркотична й алкогольна залежність: безпека суспільства, захист неповнолітніх, психічне здоровʼя".

Під час конференції Лінський зачепив тему формування залежності від доступних психоактивних речовин (ПАР), які можна придбати у вільному продажі. Досвід вживання таких речовин, за його словами, і призводить до вживання заборонених наркотичних засобів.

Фахівець навів графік відповідного наукового дослідження, яке було проведене серед 1,5 тисячі респондентів.

"І ви бачите, що в разі наявності залежності від тютюну, формування, наприклад, залежності від психостимуляторів зростає в шість разів, алкоголю — майже в сім разів, ну а, що стосується галюциногенів, опіоїдів, то ми взагалі не зустрічали таких хворих, таких залежних без досвіду вживання тютюну", — розповів Лінський.

Він також підкреслив, що людей, залежних від опіоїдів, канабіноїдів, легких розчинників, галюциногенів без досвіду вживання алкоголю, згідно із дослідженням, просто не було.

"Тому можна казати про те, що проби психоактивних речовин завжди починаються з доступних психоактивних речовин, якими, в нашому випадку, виступають доступні на полицях наших магазинів алкоголь і тютюн, а вже потім люди переходять до вживання важких, як кажуть, наркотиків", — підкреслив директор Інституту.

Втім, Лінський наголосив на тому, що поділ наркотиків на "важкі" та "легкі" є досить умовним.

    Реклама на dsnews.ua