• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Заміновані зони на Донбасі внесуть до єдиного переліку

Кабінет міністрів вніс зміни до Правил позначення небезпек, повʼязаних з мінами та вибухонебезпечними предметами — наслідками війни

Передбачається впровадження єдиної форми маркувальних знаків
Передбачається впровадження єдиної форми маркувальних знаків
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, передає "ДС".

Зокрема, передбачається складання переліку позначених небезпечних районів Донецької та Луганської областей, ведення їх обліку та запровадження єдиної форми маркувальних знаків.

"Чинна редакція Правил не передбачає такого переліку. Проте, його наявність дозволить мати розуміння щодо потреби, черговості позначення небезпечних ділянок та планування заходів з виготовлення маркувальних знаків", — наголосив перший заступник міністра реінтеграції Ростислав Замлинський.

Також передбачається впровадження єдиної форми маркувальних знаків, зокрема уздовж доріг:

  • Розміри мають становити 70 х 140 сантиметрів.
  • Лицьовий бік повинен мати: білий фон з розташованим в центрі червоним квадратом, розміри якого не менше ніж 25 х 25 сантиметрів і символом небезпеки білого кольору — черепом і схрещеними кістками. У верхніх кутах — червоні трикутники, розміри яких не менше ніж 28 х 20 х 20 сантиметрів з написами білого кольору "Обережно! Міни!" або"Увага! Міни!". Між трикутниками над квадратом / чорними літерами зазначається: "Не покидайте дорогу! Територія вздовж дороги замінована!". Під квадратом чорними літерами зазначається: "У випадку небезпеки телефонуйте 101".
  • Написи "Небезпечно! Міни!" або "Увага! Міни!" вказуються державною мовою та (або) однією з шести офіційних мов Організації Обʼєднаних Націй.
  • Встановлюється попереджувальний знак-інформаційний щит вздовж автомобільних доріг, на інших ділянках відкритої місцевості на відстані 300-500 метрів один від одного.

"Запровадження єдиної форми попереджувальних знаків забезпечить єдиний підхід до їх виконання та зробить їх впізнаваними серед населення. Ухвалення цих змін сприятиме підвищенню рівня безпеки та збереженню життя і здоров’я людей на території Донецької та Луганської областей", — резюмував Замлинський.

Як писала "ДС", Мінреінтеграції та "Укрзалізниця" запустили соціальну рекламу про мінну небезпеку.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua