• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

"Заборонений" Булгаков. Чи заберуть в українців "Майстра і Маргариту"

У ЗМІ з'явилася інформація про те, що в Україні заборонили роман Михайла Булгакова "Майстер і Маргарита". "ДС" розповідає, чи правда це і чи можна знайти книгу в українських магазинах

Книга "Майстер і Маргарита" /medium.com
Зміст

Чи заборонений в Україні роман Михайла Булгакова "Майстер і Маргарита"?

Ні. В Україні заборонили не сам роман "Майстер і Маргарита", а лише одне з його російських видань від видавництва "Азбука-Аттікус".

Чому в Україні заборонене видання "Майстра і Маргарити" від "Азбуки-Аттікус"?

Видавництво "Азбука-Аттікус" включило в книгу передмову, в якій згадуються російські діячі культури, які підтримали окупацію Росією Криму та агресію на Донбасі. Зокрема, в передмові йдеться про режисера Юрія Кару, акторів Миколу Бурляєва і Валентина Гафта. Всі вони були причетні до створення екранізацій роману різних років: Гафт зіграв Йосипа Каїфу в багатосерійному фільмі "Майстер і Маргарита" 2005 р., Юрій Кара був режисером фільму "Майстер і Маргарита" 1994 р., Бурляєв зіграв у цьому ж фільмі Єшуа Га-Ноцрі. За публічну підтримку військової інтервенції в Україні Гафт, Бурляєв і Кара внесені до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці.

Коли було заборонене видання "Майстра і Маргарити" від "Азбуки-Аттікус"?

Заборона на ввезення в Україну цього видання була введена ще два роки тому — 22 березень 2019 р.

Чому Гафт, Бурляєв і Кара були внесені до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України?

Гафт публічно визнавав себе "путіністом", запевняв, що російська пропаганда не бреше, а народний депутат Юлія Тимошенко нібито закликала "знищити півтора мільйона людей, що живуть на Донбасі". Крім того, Гафт стверджував, що "Україна вбиває своїх же". Найбільш відомий вислів Гафта з українського питання звучить так: "Кому потрібна Україна? Крим був відданий вам несправедливо, це російська територія, за неї казна-скільки боролися, пролили кров".

Бурляєв незаконно проник на територію України і виступав в окупованому Криму.

Крім того, Бурляєв і Кара є одними з підписантів листа на підтримку політики президента Росії Володимира Путіна щодо військової інтервенції в Україну.

Чи можна купити книги Булгакова в Україні?

Так. Щорічно романи Булгакова (не тільки "Майстер і Маргарита", а й інші твори) успішно видаються в українських видавництвах. Крім того, в Україні дозволено продаж книг Булгакова, виданих в інших російських видавництвах — без скандальної передмови. В українських книгарнях можна знайти твори Булгакова від видавництв "Азбука", "Фоліо", "Київський будинок книги" та інших. Роман "Майстер і Маргарита" можна купити як в оригіналі, так і в перекладі на українську та англійську мови.

Які ще книги заборонені до ввезення в Україну?

Станом на 29 січня 2021 р. в Переліку книжкових видань, зміст яких спрямований на ліквідацію незалежності України, пропаганду насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини, перебувають 233 книги. Переважно це російські книги, авторами яких є прихильники терористів ЛДНР, а також люди, які підтримують агресію Росії проти України. Найвідомішими авторами зі списку є Захар Прилєпін, Дмитро Goblin Пучков, Едуард Лимонов.

    Реклама на dsnews.ua