• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Заборону відвідувати навчальні заклади при менш ніж 80% вакцинованих вчителів оскаржили в суді

Окружний адміністративний суд Києва зареєстрував позов до Кабінету міністрів щодо заборони на відвідування навчальних закладів, якщо в них щеплені проти COVID-19 менш ніж 80% працівників

ОАСК зареєстрував позов до Кабінету міністрів
ОАСК зареєстрував позов до Кабінету міністрів / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби ОАСК, передає "ДС".

Позивачем вказаний Дмитро Ламза. Він просить скасувати постанову Кабміну від 9 грудня 2020 року №1236 (в редакції від 24.09.21) "Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобіганню поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" в частині, що стосується відвідування навчальних закладів здобувачами освіти.

"Зокрема, відповідно до оскаржуваних положень, у разі встановлення "жовтого" рівня епідемічної небезпеки дітям буде дозволено відвідувати дошкільні, спеціальні заклади, 1-4 класи закладів загальної середньої освіти, а також заклади освіти, в яких працює не менше 80% працівників, які мають документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації, негативний тест тощо. А в разі встановлення "червоного" рівня — усі працівники повинні мати один із вищевказаних документів", — наводять положення з постанови уряду в ОАСК.

На думку позивача, положення цієї постанови є дискримінаційними відносно до працівників освіти.

Наразі суд вирішує питання щодо відкриття провадження у справі.

Як писала "ДС", міністр юстиції Денис Малюська стверджує, що наказ Міністерства охорони здоров’я, яким затверджується перелік професій, що підлягають обов'язковій вакцинації, буде зареєстрований найближчим часом.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua