• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Зарплату українським полярникам в Антарктиді збільшили: названа сума

Реклама на dsnews.ua

Кабінет міністрів 30 вересня ухвалив рішення, що дозволить збільшити оплату праці полярників станції "Академік Вернадський" в Антарктиді (добові) у два з половиною рази

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Кабінету міністрів, передає "ДС".

За словами т.в.о. міністра освіти та науки Сергія Шкарлета, відтепер зарплата полярників складатиме близько 54 тис. грн на місяць.

Шкарлет звернув увагу на те, що від подібної суми стартує найменша зарплата матросів торговельного флоту, які працюють у менш суворих та більш регламентованих умовах.

"Тобто про "розкіш" не йдеться, але ж нарешті оплату роботи наших полярників можна буде назвати саме оплатою, а не "символічними виплатами за волонтерство". Звісно ж, змінений обсяг виплат позитивно відіб’ється і на майбутньому розмірі пенсій – адже на Крижаному континенті залишається значний шматок здоров’я учасників експедиції, і у похилому віці питання пенсійного забезпечення стає для полярників дуже актуальним", ‒ зазначив керівник МОН.

Як розповів директор Національного антарктичного центру Євген Дикий, дотепер оплата праці українських полярників залишалась найнижчою серед усіх трьох десятків країн "Антарктичного клубу". За його словами, це жодним чином не відповідало внеску цих людей у розвиток української науки та у ствердження міжнародного престижу країни.

"Нарешті нам не буде соромно дивитись у очі тим, кого Батьківщина відправляє нести річну екстремальну вахту за 15 тисяч кілометрів від дому. І ми сподіваємось, що це відібʼється на конкурсі на участь у наступній, 26-й українській антарктичній експедиції", ‒ зазначив.

Ухвалені урядом зміни також враховують екстремальні умови поточного та наступного років, викликані пандемією коронавірусу.

Як писала "ДС", 25-та експедиція цього року прибула на станцію із запізненням, через що перезмінка на "Вернадському" тривала два місяці.

    Реклама на dsnews.ua