• USD 27
  • EUR 32.8
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Збройні сили прийняли на озброєння безпілотник "Лелека-100"

На озброєння Збройних Сил України прийнято безпілотний розвідувальний літаючий апарат "Лелека 100", який може виконувати завдання у будь-який час доби і в умовах підвищеної хмарності та дощу

Реклама на dsnews.ua

Відповідний наказ підписав міністр оборони Андрій Таран, передає "ДС" з посиланням на сайт Міноборони.

За його словами, БПЛА "Лелека" використовується армією з 2016 року. Він неодноразово застосовувався в районі проведення операції Об’єднаних сил та зарекомендував себе позитивно.

"Лелека — це "очі" і "вуха" на полі бою для вирішення завдань з аеророзвідки, картографування місцевості. Він може патрулювати, передавати оперативну інформацію та отримувати точні географічні координати у режимі реального часу. Достеменний факт, що цей БПЛА допомагає артилерії влучно вражати цілі уже з другого пострілу. Важливо, що ми прийняли на озброєння зразок, який вже проходив випробування не лише на полігонах, але й у реальних бойових умовах", — сказав Таран.

Як зазначається, передача даних з безпілотника відбувається у режимі реального часу, а відеотрансляція — шляхом кодування даних, що виключає можливість його перехоплення стандартними відеоприймачами. Крім того, сигнал має ще низку додаткових захисних характеристик для захисту від перехоплення.

За словами Тарана, прийняття "Лелеки" на озброєння дозволяє запустити серійне виробництво цього безпілотника. Постачання комплексів в ЗСУ має початися ще цього року.

Нагадаємо, раніше Україна звернулась до Німеччини з проханням про постачання оборонних озброєнь для захисту свого узбережжя на тлі зростання напруженості на кордоні з Росією. Думки вищих урядовців ФРН щодо цього розділились.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua