• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Зеленський поскаржився ветеранам на приниження

Реклама на dsnews.ua

Президент Володимир Зеленський під час поїздки до Одеської області провів зустріч з представниками ветеранських громадських організацій

Про це йдеться в повідомленні прес-служби глави держави, передає "ДС".

"Ми сьогодні вітали моряків (з Днем ВМС. - "ДС"), але я вітаю і наших атовців, афганців, усіх ветеранів, які в будь-коли захищали нашу країну, захищають і будуть захищати", - зазначив президент.

Ветеран АТО Олександр Голопотелюк розповів про проблему встановлення в Одесі меморіалів на честь загиблих героїв.

"В Одесі на сьомому році війни немає меморіального пам'ятника або належного меморіалу ветеранам російсько-української війни", - сказав він.

Володимир Зеленський зазначив, що вшанування пам'яті героїв дуже важливе. Глава держави закликав місцеву владу Одеси долучитися до вирішення цього питання.

Голова Одеської обласної спілки ветеранів інвалідів Афганістану Афанасій Радукан підняв питання пільг на житлово-комунальні послуги для учасників бойових дій, доступу до лікування та реабілітації.

"Ви виконували свій обов'язок, захищали державу. Ви зараз просите. Я відчуваю себе приниженим. Довгі роки принижували ветеранів. У багатьох питаннях вас не почули, тому треба спілкуватися. Треба говорити в обличчя. Важливо почути і вирішувати проблеми. Потрібен результат", - сказав Зеленський.

Ветерани закликали створити в Одеській області центр психологічної реабілітації для колишніх бійців.

Голова громадської організації "Серця матерів Одеської області" Світлана Кирилова, син якої загинув на Донбасі, підняла питання справедливого забезпечення сімей полеглих героїв.

"Наші діти йшли в 2014 році на війну добровольцями, які уклали контракти. Але заробітна плата військових на той момент становила дві тисячі гривень. Я виховую онука, сина загиблого. Пенсія - 3200 гривень, прожити на це неможливо. Нам нараховується мінімальна пенсія. Зараз зовсім інша зарплата у військовослужбовців, тому зараз батьки і діти отримують іншу пенсію. Це несправедливо", - сказала вона.

Зеленський підкреслив, що таку несправедливість необхідно виправити. Він поставив завдання депутатам, обраним від Одеси, і голові облдержадміністрації зайнятися проблемами ветеранів та продемонструвати їх результативне рішення.

Як повідомляла "ДС", Володимир Зеленський обіцяв виділити українським морякам понад 70 квартир.

    Реклама на dsnews.ua